איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

האם סובלים יותר מנזילות בבתים שנבנו בשיטה של בניה קלה?

כאשר מתלבטים האם לבנות את הבית בשיטה רגילה, או בשיטה של בניה קלה, יש כמובן כל מיני שיקולים בעד ונגד השיטות השונות. אחת השאלות שעולות, היא בהקשר של נזילות בתוך הבית. יש לעתים דעה קדומה על הבניה הקלה, שמאחר שהחומרים עצמם הם בעלי משקל נמוך יותר ומקימים אותם במהירות, הרי שהם גם פחות אטומים מאשר חומרים אחרים שמוקמים בשיטת הבניה הרגילה.

עם זאת, מדובר כאמור על דעה קדומה, ולא על בדיקה אמפירית. בפועל, אין שום סיבה שתסבלו מיותר נזילות בבתים שנבנו בשיטת הבניה הקלה – ואף ההפך הוא הנכון!

הקשר בין הבניה הקלה לאיטום איכותי

  • החומרים הטובים ביותר –  יש לזכור שעל מנת שמבנה שהוקם בשיטת בניה קלה יהיה עמיד ואיכותי, וזאת למרות שהוא עשוי מחומרים פחות כבדים – אזי הפיצוי הוא באיכות של החומרים הללו. כלומר, החומרים הללו אולי שוקלים פחות, אבל האיכות שלהם בולטת במיוחד. אלו חומרים שמספקים רמת בידוד ואיטום יוצאות מן הכלל. ידעו אף שהבניה הקלה עוזרת לחסוך בהוצאות על צריכת אמצעי חימום וקירור לאורך השנה מרוב שמדובר על מבנה שמבודד מצוין הן מפני הטמפרטורות בחוץ – והן מפני מי הגשמים.
     
  • ומה עם התשתיות? – בעיות של נזילות יכולות להתרחש לא רק בגלל שיורד הרבה גשם, אלא לעתים מדובר על תשתיות צנרת שאינן תקינות בתוך הבית. מבחינה זו, אין שום הבדל בין בנייה קלה לבין בניה רגילה. בשני המקרים אפשר להשתמש בצנרת איכותית מאד, אשר לא יהיו בה בעיות. באופן כללי כל עוד פונים למהנדס אינסטלציה מומחה, אין שום סיבה לחשוש. ציינו כמובן בפני המפעל שאליו אתם פונים לבניה קלה – כי אתם מעוניינים בתשתיות הצנרת הטובות והאיכותיות ביותר שיש.

אין לכם שום סיבה לחשוש

לסיכום, אתם לא צריכים לחשוש מדבר. אם תבחרו להקים בית חדש בשיטה של בניה קלה, אתם לא אמורים לסבול משום בעיה של נזילות משום כיוון. הן החלונות, הן הגג, והן הקירות של הבית – כולם אמורים להיות עם חומרי איטום איכותיים במיוחד, ולספק לכם בידוד יוצא דופן.

מנהל אתר • January 24, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content