איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

קרמיקה לאמבטיה

האם יש צורך לאטום אריחי קרמיקה

אריחי קרמיקה יהיו הרבה פחות עמידים כאשר הם יתבלו. כשיהיו בהם סדקים, חורים והתפוררות של הרובה ביניהם, המים יוכלו להגיע עד לקיר. מזל שיש חומר אוטם שיציל את המצב.

החומר שיביא לאיטום המושלם

לא סתם אריחי קרמיקה מותקנים בכל מטבח ובכל חדר אמבטיה. אריחי הקרמיקה אמנם משפרים מאוד את העיצוב ואנו כבר התרגלנו אליהם עד כדי כך שיהיה לנו מוזר לראות חדר אמבטיה או מטבח בלעדיהם, אך הסיבה הראשית לכך שמתקינים אותם היא העמידות. העמידות של הקירות בסביבות מימיות ולחות אלו, תהיה משופרת כאשר אריחי הקרמיקה מותקנים. אריחי הקרמיקה מונעים רטיבות כי הם אינם סופחים את המים. עם זאת החיבור ביניהם בעייתי מאוד והוא נקרא רובה, בעיקר כאשר הוא מתיישן. זו הסיבה שמשתמשים בחומר איטום נוסף שימנע מטיפות המים לעבור בין החיבורים.

משפר העמידות ומונע שריטות

חומר האיטום שנמרח על אריחי הקרמיקה יהיה נוזלי. לא מדובר על חומר יקר במיוחד ולמעשה המריחה שלו משפרת פלאים את האריחים. יש חומרים שיכולים להימרח על האריחים ולהבליט את הצבעים שלהם ולהפוך את המרקם שלהם לנוצץ יותר כך שיש להם גם יתרונות דקורטיביים. עם זאת היתרון המשמעותי ביותר שבשמו משתמשים בחומרים הללו הוא שיפור האיטום. חומר זה דוחה את המים גם בנקודות החיבור הרגישות ביותר ומכפה על סדקים קטנים. כמו כן הוא משפר את העמידות לאורך זמן על ידי כך שהוא מקטין את הנזקים שיכולים להיגרם משריטות.

כיצד נבחר את החומר המתאים?

את החומרים המשחתיים שמורחים על אריחי קרמיקה כדי לשמור עליהם אטומים לחלוטין אתם יכולים לבחור ולמרוח לבד. לא מדובר בפעולה מסובכת וכל מה שאתם צריכים זה דלי או שפופרת של חומר ומברשת. עם זאת, אתם צריכים לבחור את החומר הנכון שיתאים לאריחי הקרמיקה שלכם. תגיעו לחנות חומרי איטום ובנייה ותבחרו את החומר לפי סוג אריחי הקרמיקה שיש לכם בבית. תשאלו את המוכרים כיצד משתמשים בחומר וכל כמה זמן אתם צריכים לחדש וכך תחסכו עלויות תחזוקה רבות וכמובן את החלפת האריחים בשלב מוקדם יותר. מריחת חומר זה תצטרך להתבצע גם אחרי ההתקנה.

קרמיקה לאמבטיה

מנהל אתר • January 9, 2019


Previous Post

Next Post

Skip to content