איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

נזילות

האם אתם יודעים מה תוואי הצנרת בבית שלכם?

במאמר הבא נסביר מדוע בעלי בתים פרטיים צריכים להשתמש במצלמה תרמית על מנת לזהות את תוואי הצנרת שלהם. שירות מן הסוג הזה ניתן על ידי אנשי מקצוע והוא יכול למנוע נזילות, רטיבות ונזקים בלתי הפיכים

מצלמה תרמית היא כיום אחד הכלים החשובים בארגז של כל אינסטלטור או חברת בנייה. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לחשוף את תוואי הצנרת של בתים, מבנים, בניינים, שטחים ציבוריים וכל מקום אחר. המצלמה חוסכת את הצורך בשבירת קירות או הרמת מרצפות. היא מדויקת לחלוטין וההפעלה שלה פשוטה וקלה. באמצעות פערי חום וקור מאפשרת מצלמה מעקב אחר נזילות ואיתור מוקדי בעיות. אף על פי כן, הרבה בעלי בתים פרטיים עדיין לא מבינים את המשמעות של שימוש במצלמה תרמית לצורך זיהוי ואיתור תוואי הצנרת.

יש מספר סיבות בגללן חשוב מאוד לדעת מה תוואי הצנרת בבית הפרטי:

א. בדיקת צינורות – מצלמה תרמית תעזור למפות את צינורות המים בבית. הצינורות נמצאים מתחת לריצוף ומאחורי הקירות ולכן הם לא נגישים או חשופים. מצד שני, לא כדאי להמתין עד לפיצוץ בצנרת על מנת לחשוף אותם. רצוי לבצע מיפוי כללי של תוואי הצנרת אחת לתקופה מסוימת וכך למנוע את עוגמת הנפש הצפויה.נזילות

ב. הערכת שווי – מיפוי של תוואי הצנרת בבית הוא חלק משמעותי מתהליך הערכת שווי. לאחר מיפוי צנרת וקבלת דוח מפורט ניתן לגשת לשמאי מקרקעין או לעורך דין, לבצע הערכת שווי ולשקלל את התשואה על הנכס או אפשרויות השקעה אחרות.

ג. טיפול בבעיות – המטרה המקורית והעיקרית של מצלמה תרמית היא לעזור במהלך טיפול בבעיות. עד לפני מספר שנים נאלצו בעלי בתים פרטיים לשבור חצי בית כדי לגלות מוקדי נזילות ורטיבות. לעומת זאת, היום אפשר לטפל בבעיות בצורה מדויקת וספציפית. טיפול זה מבוסס על היעילות והביצועים של מצלמה תרמית והוא רלוונטי וחשוב גם עבור בעלי משרדים, חנויות, מחסנים וכן הלאה.

כיצד מבצעים מיפוי לאיתור נזילות?

לא כל אינסטלטור עם מצלמה תרמית מסוגלת לעמוד בקריטריונים הגבוהים של איתור נזילות. על מנת להבטיח איתור מהיר, פשוט ויעיל יש לפנות לאיש מקצוע עם ניסיון. בשלב הראשון יש לזהות את הרטיבות ולסגור את ברז המים על מנת למנוע החמרה המצב. בשלב השני יש לבחור ציוד תרמי לאיתור הבעיה ולבדוק האם מדובר על רטיבות מהגג, מהשכנים, ממכשירי חשמל כגון מקרר או מזגן או ממקור אחר.

הצנרת של הבית נמצאת מאחורי הקלעים אך השימוש בה הוא אינטנסיבי ויום יומי. רק באמצעות הקצאת מצלמה תרמית למיפוי תוואי הצנרת ניתן לזהות בעיות פוטנציאליות ולטפל בהן מוקדם. המצלמה התרמית היא חידוש מרענן בתחום האינסטלציה ויש לה משמעות כלכלית, המשפיעה על איכות החיים של כולנו. 

מנהל אתר • אוגוסט 27, 2014


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן