איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מקלחונים

גילוי נזילות

אחת הבעיות המטריחות בשביל שוכר או משכיר דירה ו\או עסק זה להתמודד עם בעיית נזילת מים, בעיות כאלה הן בדרך כלל קורות בצנרת או במתקנים שמובילים לצנרת (למשל: כיור). הנזילה יכול לקרות לכל אחד ולכל סוגי הבנייה (חדשה או ישנה) ולא תמיד אפשר לאמוד את כמות הנזק שהנזילה גרמה, אפשר לראות את הנזילה עצמה אבל אי אפשר לדעת מה גודל הבעיה עד שבודקים את הדברים באמצעות בעל מקצוע. הנה כמה סימנים שנדע כאשר יש לנו נזילה:

נזילת מים מתחת לרצפה קורה כאשר צינור מתפוצץ, זה קורה עקב תהליך של חלודה בצנרת, הצנרת נחלשת ומתפורר לאט לאט. זאת אחת הבעיות הכי נפוצות כאשר מדברים על גילוי נזילות. כשאר מופיעה בעיה כזאת חובה להזמין בעל מקצוע בשביל לפתור אותה. בעל המקצוע ימצא את הנקודה בה קרתה התקלה כדי למנוע נזקים בכל רצפת הבית. ניתן לעשות זאת עם מכשיר מיוחד שתפקידו לגלות נזילות מבלי לשבור כלום, נקרא "צילום תרמי" ועל ידי גלי חום הוא יכול לגלות איפה הנזילה בדיוק מתחת לרצפה מבלי לשבור כלום. אם אנחנו מגלים נזילה בתוך הבית והיא לא משהו פשוט כמו להחליף גומי קטן, מומלץ לקראו לאינסטלאטור או איש מקצוע אחר אשר יטפל בבעיה.

 • נקודה חמה ברצפה
   
 • רעש של זרימת מים כאשר השירותים לא בשימוש
   
 • מים ברצפה מנקודה מסוימת
   
 • מים בחיבור בין הרצפה לקיר
   
 • מים חמים במקלחת כאשר אנו פותחים את ברז המים הקרים
   

נזילה

 

 

 

 

 

 

איך למצוא נזילת מים ואיפה לחפש?
מדיח כלים.
בעיות בצנרות גומי של המדיח כלים, הן לא נדירות. כדאי לבדוק את החיבור של הצינור של המדיח ומסביבו, ולחפש סימני נזילה, כמו למשל חלודה או משהו שנהרס בגלל המים.

מקרר. אם למקרר שלך יש מכונת קרח כדאי לבדוק שהצינור מחובר היטב לברזים.

כיור. הברזים בכיור בדרך כלל נשחקים מהר מאוד, כדאי לוודא שהגומי והברגים נמצאים מחוזקים ונמצאים במקומם הנכון.

גילוי נזילות בחדר השירותים, ומהם החיבורים לצנרת שכדאי לבדוק?


מקלחת. הסר והחלף את הגומי כדי לאטום את החיבור בין הצינור לקיר. אם יש לך מקלחת טוש עם צינור – וודא שהצינור תקין ואין לו חורים.

 

אסלה. בחיבור בין האסלה לבין הרצפה יש גומי, שעשוי להישחק עם השנים. אם יש נזילה בחדר השירותים, כדאי לבדוק שהחיבור לא נשחק. כמו כן וודא שהצנרת אש ממלא את המיכל תקינה. אל תשכח לראות אם המיכל עצמו תקין ואין בו חורים.

מהם החיבורים שכדאי לבדוק כשיש נזילות במרפסת?


מכונת כביסה. מכונות כביסה נוטות להיות לא מתוחזקות ברוב הבתים. חשוב לתחזק את מכונת הכביסה- שתהיה נקייה כדי למנוע שחיקה של החלקים שלה, בעיקר בצינורות. וודא שאין סימני נזילות מסביב למכונה, כגון חלודה או מים ברצפה. אם זאת לא הבעיה, כדאי לבדוק אם צינור הניקוז ממוקם במקום שלו, ולא נוזלים מים לתוך הבית (זה עשוי לגרום לכם לחשוב שיש נזילה כאשר בעצם אין).

אלה כמה טיפים שניתן לעשות כדי לגלות נזילות. אם נתקלתם בבעיה שנראית לכם מעבר ליכולת שלכם, אל תהססו לפנות לבעל מקצוע, מכיוון שאם תתקנו זאת לבד אתם יכולים לגרום ליותר נזק. 

גילוי נזילות

מנהל אתר • יוני 30, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן