איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בניית תשתיות ביוב במבני תעשיה

כל מבנה באשר הוא, זקוק לתשתיות ביוב תקינות ואיכותיות .בעזרת תשתיות הביוב, ניתן כמובן לדאוג לסילוק הסולת במבנה, וכן לדאוג להעברה תקינה של מים משומשים בכיורים, שירותים,  מקלחות, וכיו"ב. אולם, עד כאן מדובר בעיקר על תשתיות הביוב שיש בבתים ובדירות. ישנו המקרה המיוחד של הקמת תשתיות ביוב עבור מבני תעשיה. מבני התעשייה הם בעלי צורך שונה לחלוטין, ולכן גם תשתיות הביוב שלהם צריכים לעמוד בקריטריונים שונים לגמרי.

מבני תעשיה

התכונות והאפיון של מבני תעשיה  שכדאי להכיר

 

  • מה קורה בתוך המבנה? – קודם כל צריך להבין מה בכלל מתרחש בתוך מבני תעשיה. למבנה שמשמש למטרות של תעשיה, יש אופי פעילות שונה לגמרי. ראשית הוא מכיל בתוכו יותר בני אדם שעושים שימוש בתשתיות הביוב. שנית, יש בו שפע של חומרים שלא נמצאים בכלל בבתים או בדירות. מדובר לעתים על חומרים כימיים או ביולוגיים שעלולים להיות מסוכנים אוף רעילים – וכמובן ששוטפים אותם בכיור ומסלקים אותם לביוב. נעשה גם שימוש הרבה יותר גבוה במים ובנוזלים אחרים בתוך מבני התעשייה, ולכן מערכת הביוב צריכה לעמוד בעומסים רציניים.

 

  • השפעה על התשתיות – תשתיות ביוב עבור מבני תעשיה חייבות קודם כל להיות עשויות מחומר עמיד, אשר חומרים כימיים שונים לא יכולים להשפיע עליו. יש לזכור שישנם חומרים שבריכוז גבוה עלולים לגרום נזק לתשתיות ביוב רגילות. לכן עבור מבני תעשיה, נעשה לעתים קרובות שימשו בצנרת מחומרים עמידים הרבה יותר. לעתים גם מצפים את הצנרת מבפנים ומבחוץ, על מנת להפוך אותה לעמידה עוד יותר. במקביל יש לשים לב שהצנרת עומדת בתקנים שנקבעו לה בחוק.

 

  • ומה בנוגע לעומס? – לרוב ההתקנה של תשתי הביוב עבור מבני תעשיה היא מורכבת יותר, בעיקר משום העומס העצום שחל עליה בכל רגע, ואילו כאשר המפעל סגור. לכן, יש לפנות למהנדס ביוב מוסמך שיוכל לתת את הדעת על התכנון, ויתאים את התשתית לצרכים של המבנה.

 

לא כמו כל תכנון אחר

 

אפילו אם בעבר הייתם מעורבים בתכנון של תשתיות ביוב עבור הבית שלכם למשל בזמן שיפוץ, חשוב להבין שבתכנון והבניה של התשתיות הללו עבור מבנים לתעשייה – זה סיפור שונה  לחלוטין שמחייב היערכות אחרת.

מבני תעשיהתשתיות ביוב במבני תעשיה

ruthl • מרץ 7, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן