איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

ביוב

ביובית המדריך המלא

אנשים רבים יודעים שביובית קשורה לכל תחום הביוב, פתיחת סתימות ותיקון של צינורות, אך הם אינם מבינים מהי בעצם הביובית, האם כל אינסטלטור יכול להגיע עם ביובית ללקוחותיו ואל מי בעצם יש לפנות כאשר מתעורר צורך בשירותי הביובית. הכל במאמר זה.

 

מהי הביובית

הביובית היא משאית גדולה עליה מותקן מיכל קיבול בנפח משתנה (דבר אותו יש לוודא טרם שוכרים את שירותיה של הביובית מחברה זו או אחרת) וציוד מיוחד לשאיבה. כאן מדובר על אחד המכשירים החשובים ביותר בתחום האינסטלציה, מכשיר ששואב את כל מה שבצנרת במקרה של סתימות ביוב מורכבות. בדרך כלל הטיפול הראשוני בסתימות ובעיות אינסטלציה שונות מיד יעשו על ידי אינסטלטור ולכן בכל מקרה (אלא אם יודעים בוודאות שיש צורך בביובית) יש לקרוא תחילה לשרברב ואילו זו יחליט האם יש צורך במכשור מורכב יותר, כמו למשל הביובית.

 

כיצד היא משרתת אותנו?

הביובית משרתת אותנו במגוון מצבים, אם מדובר במצבים בהם יש לטפל בבורות רקב, מצבים בהם הצנרת נסתמה משום שורשים של עצים שגדלו וחדרו לצנרת וכעת מאיימים בפיצוץ של הצינורות ובמקרים בהם יש צורך בפתיחה של סתימות מורכבות. כאשר מדובר על סתימה מורכבת (הכוונה אינה לאותה סתימה ביתית מוכרת אלא אלא סתימה בקו הביוב המרכזי של בניין או במקרים של סתימה קשה בקווי הביוב המשוייכים לרחוב (או לכל איזור ציבורי אחר).

 

כיצד עושים זאת?

במקרה של סתימת ביוב מורכבת ברחוב או בבניין כל שצריך הוא לטלפן אל חברה שמספקת שירותי ביובית ומעסיקה צוות מיומן של אנשי מקצוע שעברו את ההכשרה המתאימה ויודעים כיצד לתפעל ציוד משוכלל לפתיחת סתימות מורכבות, כמו למשל הביובית. אלו ידאגו להחדיר את הצינור של המשאבה ישירות לתוך קו או קווי הביוב ולהתחיל לשאוב את כל תוכן הביוב ועל ידי כך לשחרר את אותה הסתימה שגרמה לבעיה. במקרה בו מדובר על שורשים של עצים שגדלו פנימה לתוך צנרת הביוב, לחץ המים הגבוה של הביובית ישאב גם את השורשים ובמקרה בו מדובר על בורות רקב אותם אותם חובה לרוקן מדי תקופה, הביובית מצליחה לרוקן אותם במהירות ומאפשרת שימוש חוזר בבורות אלו .

 

לסיכום, נכון להיום הביובית מהווה את אחד הכלים החשובים ביותר בתחום האינסטלציה. הדוגמאות שניתנו במאמר זה לשימושים השונים של הביובית הם חלקיים שכן יש שורה שלמה של פעולות בהן יכולה לעזור הביובית, כמו למשל כאשר מעוניינים להתקין צינורות נוספים ומעוניינים לנקות את הצינורות הקיימים, כאשר מעוניינים בניקוי תקופתי של צינורות קיימים ועוד. כעת, כל שצריך הוא לקרוא לאינסטלטור שיאמר לכם כיצד ניתן לתקן את הצנרת או לשחרר את הסתימה. בהצלחה!

ביובביובית

• September 18, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content