איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

צנרת

בטיחות בזמן צילום צנרת

צילום צנרת הינה בדיקה אשר נועדה לשם בדיקת תקינות הצנרת

צילום צנרת הינו הליך המתבצע באמצעות מצלמת צינור אשר מאפשר הסתכלות על פנים הצנרת, ללא שבירה של מרצפות או הרס קירות. באמצעות צילום צנרת ניתן לבצע בדיקת תקינות שגרתית, וכן איתור מפגעים בצנרת כגון סתימות ועליית ריחות רעים מהביוב. בדיקה זו חשובה ביותר לשמירה על תקינות הצנרת, אולם יש לדעת כיצד לבצע אותה בצורה בטוחה.

אז כיצד מבצעים צילום צנרת בצורה בטוחה?

  • אין שבירת קירות או מרצפות: דבר ראשון, מעצם תהליך צילום צנרת, ישנו מקדם בטיחות גדול ביותר. כאשר אנו מתעסקים עם שבירת קירות או רצפות אנחנו מעמידים גם את תקינות הבית בסכנה וגם את תקינות הצנרת, אשר עלולה להיפגע בתהליך. בצילום צנרת אין שבירה שכזאת, כך ששלמות הבית והצנרת מובטחות.
  • שטיפת הצנרת: שטיפת הצנרת הינו תהליך אשר מתבצע באזורים בצנרת אשר עתידים להיות מצולמים, והוא חלק מהותי בבדיקת תפקוד התשתיות. תהליך זה הינו שלב מקדים לבדיקת הצנרת, והוא מגיע בסיום הליך הבנייה ומטרתו מניעת סתימות או הצטברות לכלוך בצנרת, אשר יכולים גם לגרום לבעיות בה וגם להקשות על צילומה.
  • צילום בעזרת רובוט: צילום צנרת מתבצע בעזרת רובוט או מצלמת צינור, אשר שניהם מונחים על ידי איש מקצוע, והם יכולים לצלם את פנים הצנרת בצורה איכותית ביותר, אשר מסייעת לנו במציאת כשלים בצנרת, סתימות או בעיות אחרות. בצורה זו, ניתן לצלם את כל האזורים הרצויים בצנרת ללא פתיחה של חלקים ממנה וללא גרימת נזק, היות והרובוט או הצינור נכנסים אל תוך צינורות הצנרת, לא מפריעים להם ויכולים להגיע אף לנקודות עם הגישה הבעייתית ביותר.
  • שמירה על סטריליות: צילום צנרת הינו תהליך אשר חוסך לנו פתיחה של אזורים מסוימים בצנרת, אשר יכולים להפיץ לכלוך וחיידקים רבים, ולכן נחשב התהליך לסטרילי ביותר ושומר על בריאותנו. צילום בעזרת רובוט הינו יעיל יותר מהבחינה הזו מאשר צילום בעזרת צינור, היות ובמקרה של רובוט אין אף מגע ישיר עמו, בעוד שבצינור שולט המפעיל בצורה ישירה.

צילום צנרת עוזר לשמור על תקינותה

בין אם ברצונכם לגלות מפגע בצנרת או אם ברצונכם להבין את המערכת וההצטלבויות שלה, צילום צנרת הינו הדרך הטובה ביותר עבורכם לבדוק את הצנרת ולמצוא פתרון לבעיה בה. 

צילום צנרת

מנהל אתר • April 5, 2016


Previous Post

Next Post

Skip to content