איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בחירה נכונה של צינור ביוב וצינור מים

יש סוגים רבים של צנרות מים וצנרות דלוחין או ביוב. ההבדלים בין סוגי הצנרות באים לידי ביטוי בעמידות של הצינורות, באופן הטיפול בבעית או נזילות ובעלות ההתקנה הראשונית. בנוסף, יש לזכור כי כל צנרת מורכבת מלבד צינור ביוב גם משורה ארוכה של מוצרים משלימים כגון:
– ברכיים
– מסעפים
– מצמדים כפולים
– מצמדי שרוול
– פקקים סופיים
– מחסומי רצפה
– אל-חוזרים
– מחברי שוחה
– אטמי שפה
– מצרות
– סיפונים
– אביזרי תיקון

כל מה שצריך לדעת על צנרת מים

עבור צנרת מים ניתן להשתמש בכל אחד מסוג הצינורות הבאים:
1. צינורות מגולוונים עם תפר
2. צינורות פלסטיים
3. צנרת נחושת
4. צינורות SP בגוונים שונים בהתאם לתפקוד – כתום עבור מערכות חימום ואינסטלציה ביתית, שחור עבורמערכות סולאריות וכחול עבור מים קרים

על מנת לרכוש צינור ביוב או צינור מים ברמה גבוהה, ולהרכיב צנרת אמינה לאורך זמן, כדאי להקפיד על מספר כללים. ראשית, בצנרת מגולוונת יש לשים לב לכך שלא יוותרו עודפי סיד וטיח המזרזים הופעת קורוזיה וחלודה. כדאי לדאוג לבידוד יסודי של הצינורות על ידי שכבת זפת או בטון, ולוודא שהחיבורים וההברגות יימרחו בצבע מונע חלודה.

מכשיר לאיתור נזילות מים

מכשיר לאיתור נזילות מים

בצנרת פלסטית הדגשים מעט שונים וכוללים העברה של הצינורות דרך שרוול. בצורה כזו ניתן להחליף ולתקן נזילות במהירות וללא עלויות נוספות. עוד בקטגוריה של צנרת פלסטית יש לבדוק מראש את הסדר בארון המגופים על מנת לאפשר גישה לכל צינור בנפרד. העבודה חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע, והצינורות לא אמורים להיות סמוכים לפני הקיר.

בצנרת נחושת יש להימנע מחיבור ישיר לצנרת המגולוונת ולהקפיד על בידוד, עטיפה ומיגון. לעומת זאת, בצנרת SP יש להשתמש במרכיבים מקוריים של היצרן בלבד. בצינורות שחורים הדגש העיקרי הוא על בידוד טוב, אך יש להקפיד על ביצוע בדיקות לחץ לאיתור דליפות אפשריות. רצוי לתכנן מראש את הגישה אל הצינור, וכך להחליף רכיבים תקולים בשעת הצורך וכתוצאה מהתעוררות נזילות או רטיבות.

הרכבה של צנרת ביוב ודלוחין

צנרת דלוחין עושה שימוש בצינורות ביוב ייחודיים מהסוגים הבאים:
– צינורות פלסטיים לשימוש פנימי וחיצוני
– צינורות פלסטיים משופרים
– צינורות אסבסט או יניקה
– צינורות מצופי חרם למערכות ביוב מורכבות

לאחר בחירת הצינור יש להתאים את סוג הצינור לתנאי הסביבה והפעולה על פי התקן המופיע בחוק. כדאי להקפיד על חיבור טוב של הצינור אל המערכת, ובמידת האפשר אפילו לפרק את הקווים לכל אורכם על מנת ליצור המשכיות ולמנוע חיבורי כלאיים.

לסיכום, התקנה נכונה של צינור ביוב תאפשר שימוש ממושך ויעיל בצנרות ביוב ודלוחין. יש לבדוק מה המאפיינים של הצינור, ולוודא כי הוא מתאים לביוב ולא למים רגילים.

מנהל אתר • נובמבר 14, 2013


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן