איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בור ספיגה

בור ספיגהבור ספיגה הוא המקום אליו מנוקזים השפכים השונים ומי הביוב. תפקידו של הבור כשמו כן הוא, לספוג את השפכים והפסולת אשר מתנקזת אליו. בעבר, בורות ספיגה אלו היו נפוצים כמעט בכל בית, כאשר לא היתה מערכת של ביוב מסודרת. אל בור זה היו מחברים צינורות ניקוז מיוחדים אשר מנקזים את מי הביוב מן השירותים והמטבח, והם היו נאגרים בבור. אחת לתקופה, כאשר בור מי הביוב היה מתמלא, בעלי הבית או הבניין היו מזמינים משאית מיוחדת, שתפקידה היה לפנות את מי הביוב מהבור בזהירות וביעילות. כיום, בורות ביוב אלו כמעט ואינם משמשים את התושבים על בסיס קבוע, מאחר וישנה מערכת ביוב מתפקדת, וניתן לראות בורות כאלו בכפרים המרוחקים אשר אין להם מערכת ביוב מסודרת. בורות אלו משמשים כיום גם לאגירה של מי גשמים ומניעה של הצפות במקומות מסוימים.

הסכנות השונות המתלוות לבור ספיגה בשטח הבית

תפקידו של בור ספיגה הוא לרכז את מי הביוב של הבית או את מי הגשמים. תפקיד זה הוא תפקיד חיובי ביותר, אך בורות אלו, אם הם אינם מטופלים כמו שצריך, יכולים להוות סכנה, במיוחד אם הם מצויים בשטח הבית.

המטרדים השונים שיכולים להיווצר בעקבות בורות ביוב אלו הם:

  • שמירה על איכות הסביבה: בשנים האחרונות עלתה המודעות לשמירה על הסביבה, ולשימוש בחומרים ובמכשירים אשר ידידותיים לסביבה, ואינם פוגעים בה, או אשר פוגעים בה בצורה מופחתת. מודעות זו גילתה כי בורות לניקוז של מי ביוב אינם תורמים כלל לאיכות הסביבה, אלא להפך, פוגעים בה. מי השופכין אשר מצטברים בבור מחלחלים אל מתחת לפני האדמה, ומחדירים בה רעלים אשר מגיעים בסופו של דבר למי התהום, מה שעשוי להיות בעל תוצאות הרסניות. לפיכך, מאז שנת 1992, חל איסור במדינה על קידוח של בורות אלו, אלא אם כן הקידוח נעשה במקומות מרוחקים מישוב אדם, ואינם קרובים למערכת הביוב.
  • הצפה במקרה של גשמים חזקים: קידוח של בור ספיגה בימים אלו נעשה בעיקר על מנת לאסוף את מי הגשמים, ולמנוע הצפות במקרה של גשמים חזקים, באזורים השקועים מתחת לגובה הרחוב, או בגינות. אולם, קידוח לא נכון של בורות אלו, עשוי לגרום לפעולה ההפוכה, ולסכן את המקום בהצפה.
  • קריסה: לבסוף, קידוח של בור ביוב תמיד מעמיד סכנה של קריסה במקרה והבור פועל שנים רבות, או שקדיחתו לא היתה מקצועית דיה.

פינוי בורות ביוב בצורה תקינה

תהליך הפינוי של בור ספיגה צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים. בעת הפינוי משתמשים אנשי הצוות בעוצמת יניקה של מדחס מיוחד אשר מבצע את הפעולה. לאחר פעולת השאיבה של הבור אל מיכלי משאית הביוב, מועברים הפסולת ומי הביוב לתהליך טיהור וסילוק שפכים על פי תקנות רשמיות.

בורות ביוב והשפעותיהם

למעשה, חשוב מאוד לתפעל את בורות הביוב באופן שוטף ונכון, ולדאוג לפינוי שלהם בצורה נכונה ובטוחה. בור ביוב אשר אינו מטופל כראוי עשוי לגרום נזקים חמורים לסביבה, להעמיד סכנת קריסה ושיטפונות, ולהוות מטרד תברואתי.

 

 

בור ספיגה

מנהל אתר • דצמבר 16, 2013


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן