איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בדק בית

בדיקת נזילות לשם שמירה על הבית

נזילות בבית עלולות לגרום לנזק רב, ויש לטפל בהן בהקדם האפשרי

נזילות בבית, בין אם הן נגרמות בשל כשלים באיטומו ובין אם הן נגרמות בשל בעיה בצנרת, עלולות לגרום לנזק רב במבנה, אשר עלול להתפשט לאזורים שונים בבית וכמובן לגרור הוצאה כספית לא מבוטלת על תיקונו, ולכן חשוב לדעת כיצד ניתן לבדוק נזילות בבית בצורה יעילה אשר תסייע לנו במציאתן בהקדם.

אז כיצד ניתן לבצע בדיקת נזילות בבית?

  • בדק בית: בדק בית הינו תהליך אשר נהוג לבצע בעת מעבר לדירה חדשה, בין אם מתגוררים בה כבר דיירים אחרים או לא. בתהליך בדק בית מתבצעת בדיקה של הדברים החשובים לתקינות הבית- איתור נזילות, ליקויי בנייה, בדיקה תברואתית, איתור מפגעים בטיחותיים ועוד. בדק בית מסייע לנו במציאת כשלים בבית החדש, כגון נזילות, כך שאנו יכולים לטפל בהם עוד בטרם המעבר לבית ולא לסבול מהם כאשר נגור בו.
  • בדיקה בעזרת איש מקצוע: במידה ובתהליך בדק בית לא נמצאו תקלות, או שאנו מתגוררים בבית כבר תקופה ולפתע מתחילה להיווצר רטיבות באחד מאזורי הבית, נוכל להיעזר באיש מקצוע אשר יגיע בכדי לבדוק את מקור הנזילה. לעיתים קרובות, מקור הנזילה אינו קרוב למקום בו אנו מגלים רטיבות, זאת בשל תכונת המים להתפשט ולהגיע לאזור אותו קל להם לחדור. איש מקצוע יידע להתמודד עם בעיה זו ולהשתמש בציוד המתאים בכדי למצוא את מקורה האמיתי של הנזילה.
  • בדיקה עצמית: כמובן שאנו יכולים לבדוק בכוחות עצמנו את הבית ולאתר נזילות, גם ללא סיוע של איש מקצוע או ביצוע בדק בית. בדיקה זו לעיתים לא תהיה יעילה, ועדיין נזדקק לאיש מקצוע, אולם ניתן לבדוק במקומות מועדים לפורענות בבית האם ישנה נזילה. מקומות אלה כוללים בין היתר את הגג, חיבורי המזגן לקיר, חדרי אמבטיה ושירותים, מטבחים וחדרי כביסה. במידה ולא מצאנו את הנזילה באזורים אלה, כדאי לקרוא לאיש מקצוע ולא לחפשה עוד לבדנו.

בדיקת נזילות בבית חשובה לשם שמירה על הבית, המבנה שלו ותפקודו

בדיקת נזילות, אם במסגרת בדק בית או לאחר שהתגוררנו בבית מספר שנים, חשובה בכדי לאתר כשלים במבנה, לתקנם בהקדם ולמנוע היווצרות תקלות נוספות והתפשטותן, אשר עלולה להפריע לאורח החיים הנעים שלנו בבית. 

בדק בית

בדק בית

• אוגוסט 23, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן