איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

באילו מערכות מים נדרש לבצע חיטוי?

התהליך של חיטוי מים, הוא אחד מהתהליכים החשובים ביותר שיכולים להשפיע על בריאות הציבור. יש לזכור כי מים שאינם עוברים חיטוי באופן תדיר, עלולים לעתים להיות מזוהמים ולשאת בתוכם מחלות וזיהומים, ומכאן יכולה להיות סכנה גדולה לציבור. לכן, מעת לעת, כדאי לגשת אל מערכות המים, ולהעביר אותן תהליך של חיטוי – כמובן בעזרת חברה מקצועית, אמינה ואחראית. השאלה הגדולה היא כמובן, על אילו מערכות בדיוק מדובר? הנה כמה דוגמאות למערכות שצריכות לעבור חיטוי:

המערכות שאסור להתעלם מהן

  • מערכת קווי מים – מערכת זו לעתים גם נקראת בפשטות תשתית המים. תשתיות המים יכולות להיות ציבוריות – למשל התשתיות שנמצאות באחריות רשות מקומית, אך הן גם יכולות להיות מערכות תשתית בתוך מבנה מסוים. מערכת התשתיות חייבת לעבור חיטוי מים, כי זהו בעצם קו ההגנה האחרון והחשוב ביותר. לא פעם, הצנרת עלולה בעצמה להכיל זיהומים שונים או גורמים בעייתיים מאד, שאנו כלל לא מודעים אליהם. בעזרת החיטוי הקבוע של התשתית, ניתן להבטיח שהיא נקיה לגמרי מזיהומים ומחיידקים, ושאתם יכולים להשתמש במים שיוצאים ממנה ללא חשש.

  • מערכות מים לבתים משותפים – במידה ואתם גרים בבית משותף, כלומר בבית דירות, יתכן מאוד שיש בתוך הבניין מערכת מים מיוחדת. התפקיד של מערכות המים במקרים הללו הוא להוות כמעין תחנת אמצע בין התשתית העירונית, לבין התשתית של כל אחד מהדיירים. כמובן שעבור מערכות אלו, חשוב מאד לבצע חיטוי מים באופן קבוע. המערכות הללו מרכזות כמויות של מאות ליטרים מידי יום ולא פעם חייהם של עשרות דיירים תלויים בהן. החיטוי הקבוע שלהן, הוא בעל השלכה עצומה אם כן.

  • מערכות מים לבית פרטי – במידה ואתם גרים בבית פרטי צמוד קרקע, יש להניח שיש לכם מערכת מים עצמאית משלכם, שהיא המחברת בין התשתית הביתית לבין התשתית הציבורית. גם כאן, חיטוי מים שמתבצע הוא קריטי וחיוני מאד לכל יושבי הבית.

חיוני גם מבחינה חוקית

אל תשכחו שחיטוי של מערכות המים הוא חשוב לא רק מסיבה בריאותית – גם כדי לקבל טופס 4 שמאשר את הקמת המבנים השונים – חובה לבצע חיטוי למערכות המים!

חיטוי מיםחיטוי מערכות מים

yifat2000 • מרץ 8, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן