איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות סמויות

נזילות, בין אם הן באזורים ציבוריים ובין אם בפרטיים, עשויות לגרום לנזק רב, שתיקונו עולה לרוב לא מעט כסף ומעבר לכך גם כרוך בעוגמת נפש רבה. בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים בתחום איתור הנזילות, מוצעים כיום מכשירים חדשניים, בעזרתם ניתן לאתר נזילות סמויות, כאלו שאינן נראות לעין.

כיצד זה נעשה בשטח

איתור נזילות סמויות הוא שירות ייחודי, המוצע כיום על ידי חברות המתמחות באיתור ובמיפוי תשתיות. איתור תשתיות הוא הליך חשוב מאד במסגרת שירות איתור הנזילות, שכן בעזרתו ניתן ללמוד על השטח, להבין את התשתית הקיימת ובאופן הזה לאתר בקלות, במהירות וביעילות רבה יותר את הנזילה הקיימת. איתור תשתיות של מים, של ביובים ושל ניקוזים שונים נעשה באמצעות סריקה מיוחדת וטכנולוגיה ייחודית, המספקת פתרון מדויק לצורך היכרות עם התשתית ולאחר מכן איתור הנזילה.

 

איתור נזילות סמויות

איתור נזילות בבריכות שחייה

איתור נזילות סמויות בבריכות שחייה הוא אחת הפעולות הסבוכות והמורכבות ביותר. את נזילות המים מהבריכה מקדים כאמור הליך של איתור תשתיות בעזרתו אפשר לבחון את הבריכה, את קירותיה ואת רצפתה. הנזילות מבריכות השחייה יכולות להיות משני סוגים לרוב: נזילות דרך קירות או רצפת הבריכה או נזילה מהצנרת המובילה אליה. בחלק מהמקרים הנזילה היא סמויה ובעיקר כאשר היא קשורה לנצרת המובילה ישירות לבריכה. איתור הנזילה במקרה זה יכלול מיקרופון מיוחד הבוחן את רחשי הקירות ואת רחש הנזילה.

גילוי נזילה באמצעות גז

אפשרות נוספת לאיתור נזילות מבריכה היא באמצעות החדרת גז. לפני החדרתו למערכת אוטמים אותה לחלוטין ומבודדים את המקטע החשוד. אליו מחדירים גז על מנת לאתר את מקום הנזילה, הנקודה שממנה יש דליפת מים. כאן מדובר בהליך המצריך ידע, ניסיון רב וכמובן גם היכרות עם המערכות ועם המכשור הייעודי, העומד לרשותם של המאתרים. הדבר נכון גם לגבי איתור נזילות תת קרקעיות.

איתור נזילות תת קרקעיות

איתור נזילות תת קרקעיות, מעצם היותן מתחת לפני השטח, עשוי להיות מורכב מאד. עם קבלת האינדיקציה, כי ייתכן וישנה נזילה תת קרקעית, מבצעים מספר בדיקות וניתוחים כדי לאתר את מקור הנזילה. איתור תשתיות במקרה כזה עוזר להכיר את המערכת, את סוג הצנרת, את אורכה, את קוטרה, את הלחצים שבה ובהמשך גם את כמות המים שהיא איבדה. את הנזילה מאתרים באמצעות מיקרופון מגע מיוחד. בהמשך מאתרים את תווי הקטע החשוד, המסומן באמצעות ספריי צבע. אל הצנרת התת קרקעית מתחברים בעזרת מחשב המסייע בצמצום המקטע החשוד. באופן הזה מצליחים לאתר במדויק את מקומה של הנזילה ומסמנים אותה ביתד צבעוני. שם, בנקודה זו ממש, חופרים בזהירות עד לאיתור הצינור התת קרקעי הפגום.

המכשור שבו משתמשים

איתור נזילות סמויות וגם איתור תשתיות כולל שימוש בציוד מתקדם, כאמור. איתור הנזילות נעשה באמצעות מקלטים, המשדרים שדות אלקטרומגנטיים העוזרים באיתור תוואי הצנרת, הממוקמת עמוק באדמה. בנוסף, נעשה שימוש גם במיקרופונים הידרופוניים, בגלאי גז מימן ובחשב מיוחד העוזר גם הוא לאיתור נזילות מים סמויות.

איתור נזילותאיתור נזילות נסתרותאיתור נזילות סמויות

מנהל אתר • March 14, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content