איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות מים בבית

איתור נזילות מים

אם יש לכם רטיבות בקיר, או שהרגשתם במים מטפטפים על ראשכם אפילו שיש תקרה מעליכם, כנראה שבצנרת המים שלכם יש נזילה.

עם הבנת המצב, יש מספר דרכים בהן תוכלו לנקוט:

להשאיר את המצב כמות שהוא

נזילות מיםבעידן בו אנו חיים אף פעם אין לנו זמן. אנחנו תמיד צריכים לקחת את הילדים לגן, להגיע לעבודה בזמן, לחזור הביתה בשעה סבירה, לבלות עם הילדים קצת זמן איכות ולהכין אותם לקראת השינה, כי מחר יום חדש. "סידורים" בכלל וכאלה פחות נחמדים שגם צורכים מכם זמן יקר שאין לכם, כמו למשל איתור נזילות מים, נוטים להידחות. כל עוד המצב סביר ולא נגרם נזק אסתטי או אחר, אפשר להתעלם ולהגיד "מחר". אבל, חשוב שתדעו, שאם תזניחו את המצב לאורך זמן, אתם עלולים לשלם ביוקר, גם מבחינת הנזק שייגרם לקיר, גם מבחינת הנזק שייגרם לציוד שלכם וגם מבחינת הנזק שייגרם לכיס שלכם, כי סביר מאוד להניח שככל שתחכו – עלות התיקון תהיה גבוהה יותר.

לאתר את הסתימה בעצמכם

כמובן שאם יש לכם ידי זהב וידע מקצועי בתחום של איתור נזילות מים, תוכלו לנסות לפתור את הבעיה בעצמכם. אבל, אם אתם לא בטוחים בעצמכם ויש לכם ספק ולו הקל שבקלים – מאוד לא מומלץ שתנסו להוכיח לעצמכם ולכולם שאתם יכולים. זאת משום שטעות אחת קטנה עלולה, ממש כמו בסעיף הקודם, לעלות לכם ביוקר…

להזמין אינסטלטור

כשמדובר בתחום של גילוי נזילות, זו, מן הסתם, האפשרות הרצויה והנכונה ביותר. למרות זאת, ממש כמו כל דבר בישראל, גם היא נחלקת לשלושה סעיפים:

הזמנת בעל מקצוע חאפר

בתחום האינסטלציה לא חסרים "חאפרים" – אנשים שלמדו את המקצוע רק באופן חלקי או תוך כדי עבודה בשטח, ורוצים בעיקר לגבות מכם את הכסף. לאלה פחות אכפת אם בסופו של דבר הבעיה שלכם תיפתר לחלוטין, והם בדרך כלל יעשו את עצמם שהם בודקים את השטח בקפדנות, ויציגו בפניכם רשימת בעיות שיכול מאוד להיות שלא קיימות כלל. המחיר, כמו שאתם מבינים, יהיה בדרך כלל הרבה יותר גבוה מזה שתצטרכו לשלם אם תזמינו בעל מקצוע מהימן. לכן, חשוב מאוד לוודא שבעל המקצוע שאתם מזמינים יהיה איש מקצוע עם תעודות, מכל הבחינות, והכי חשוב – שיהיה בעל הציוד המתאים והניסיון הרצוי בתחום של איתור נזילות.

הזמנת אינסטלטור ללא ציוד מתקדם

איתור נזילות הוא עבודה שעדיף לבצע באמצעות מכשור מתקדם שנקרא מצלמה תרמית (ראו בהמשך). איש מקצוע שאין ברשותו את הציוד המתאים ופועל בשיטות הישנות, יצטרך בדרך כלל לשבור את הקיר במספר מקומות על מנת לאתר במדויק את מקום הנזילה. אמנם, יכול מאוד להיות שהוא יבצע עבודתו נאמנה ויפתור את הבעיה לצמיתות, אולם המחיר יהיה בלגן גדול בבית ועלות מאוד גבוהה של השירות.

הזמנת אינסטלטור עם ציוד מתקדם

אם תזמינו בעל מקצוע המתמחה בתחום של איתור נזילות מים ואשר יש ברשותו מצלמה תרמית, תוכלו ליהנות מכל העולמות: המצלמה מאפשרת לאתר את הנזילה בקיר מבלי לבצע ולו סדק אחד, משום שהיא מזהה את מקום הנזילה על פי הטמפרטורה הקיימת במקום. קרניים אינפרא אדומות הנשלחות מהמכשיר מומרות לאלקטרונים ומציגות על גבי צג המצלמה מפת צבעים שעל פיה יודע איש המקצוע בדיוק היכן ממוקמת הנזילה. התוצאה: איתור מדויק של הנזילה, שבירת הקיר אך ורק במקום הנדרש וחיסכון של הרבה מאוד בלגן וכסף.

הבחירה בידיים שלכם

כפי האמור לעיל, יש הרבה דרכים להתמודד עם מצב של נזילה בצנרת, ולכל אחת יש יתרונות, חסרונות והשלכות. כמובן שאם אתם רוצים לפתור את הבעיה ולא להתמודד מאוחר יותר עם מצב הרבה יותר קשה, מומלץ מאוד לבחור באפשרות של הזמנת איש מקצוע מומחה, אשר יבצע איתור נזילות באמצעות הציוד המתקדם ביותר ויאפשר לכם לחזור לשגרת חיים במהירות ובלי הרבה כאב ראש.

 

בהצלחה!

 

נזילהנזילות

מנהל אתר • ספטמבר 6, 2013


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *

דילוג לתוכן