איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

דוד חשמל

איתור נזילות מדוד חשמל

איתור של מוקד הנזילה מאפשר לטפל ברוב התקלות הנפוצות של דודי שמש וחשמל. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין הבדל מבחינת סוגי נזילות בין דוד חשמל ודוד שמש רגיל. הסיבה לכך היא שהמערכת החשמלית היא זו שקובעת מה יחמם את המים ולא מה ישמור עליהם. במילים אחרות, הנזילות בשני סוגי הדוודים מתרחשות בגלל אותן סיבות ומופיעות באותם מקומות.

שאלת מיליון הדולר היא מה מקור הנזילה

לפי התשובה לשאלה מה מקור הנזילה אפשר לדעת כיצד לטפל בה ולמנוע ממנה לחזור בעתיד. בהקשר הזה אפשר להצביע על כמה סוגים נפוצים של נזילות בדוד חשמל ודוד שמש כאחד:

א. נזילה מהצנרת – רוב הנזילות הן מהצנרת של הדוד. הנזילה יכולה להיות גם בצנרת שנכנסת לדוד וגם בצנרת שיוצאת ממנו, והיא נובעת מבלאי, שחיקה, איטום לקוי, חשיפת יתר לפגעי מזג האוויר וכן הלאה. הנזילה מהצנרת בדרך כלל מתונה יותר בהשוואה לסוגי נזילות אחרות אך קשה לזהות אותה.

ב. נזילה מגוף החימום – גוף החימום, שנקרא גם פלאנג’, הוא אזור חשוף יחסית שנמצא בחלק התחתון של הדוד ולכן מועד לפורענות בכל הנוגע לבעיות איטום ונזילות. הדרך היחידה לטפל בנזילות שנובעות מתקלה בגוף החימום היא להחליף אותו. את ההחלפה אמור לבצע איש מקצוע מוסמך שמבין את הסכנות שנלוות לטיפול בדוד חשמל.

ג. נזילה מהדוד – מקרים שבהם הדוד נוזל נדירים יותר כי מדובר בגליל גדול וחזק שמיוצר מחומרי גלם אמינים ועמידים. הבעיה עם נזילה מהדוד היא שאי אפשר לתקן אותה, בעיקר כי לא ניתן לסתום את החור. לפיכך, הפתרון המומלץ גם כאן הוא להחליף את הדוד כולו ולא להתפשר.

בחירת אנשי מקצוע לאיתור נזילות

אנשי המקצוע הנבחרים למשימה של איתור נזילות בדוד חשמל או שמש משפיעים באופן ישיר על שביעות הרצון של הלקוח. חשוב לבחור אנשי מקצוע מעולים, מנוסים ואמינים עם המלצות ולבדוק מה הרקע שלהם.

אנשי המקצוע צריכים לתת הצעת מחיר מסודרת על תיקון הנזילה. בנוסף, במידת הצורך הם יכולים להמליץ על החלפת חלקים תקולים.

דוד חשמל

מנהל אתר • February 4, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content