איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות לאחר איטום רשלני

איטום רשלני שמבוצע על ידי קבלני בניה, קבלני שיפוצים או אנשי מקצוע עלול להסב שורה ארוכה של נזקים לבעלי הנכס. המשמעות של רשלנות מן הסוג הזה היא חוסר יכולת למנוע חדירת מים מהגג או התקרה ובעיות שקשורות לבידוד תרמי ואקוסטי. עם זאת, ניתן לזהות את מוקד הבעיה באמצעות איתור נזילות ולכן חשוב לפנות לחברות שמתמחות בכך מוקדם ככל האפשר.

הנה כמה אמצעים וסוגים שונים של ציוד לאיתור נזילות ומפגעים לאחר איטום רשלני:

א. מצלמה תרמית – מצלמה המשמשת להדמיה תלת ממדית על פי מדידת טמפרטורה נחשבת לאחד האמצעים היעילים ביותר באיתור נזילות. הסיבה לכך קשורה לא רק למידת הדיוק הגבוהה של המצלמה, אלא לעובדה שניתן להשתמש בה מבלי להסב נזקים לנכס, להרים מרצפות או לשבור קירות. זה הופך את המצלמה לפתרון אידיאלי בדירות חדשות או בתים שעברו שיפוץ.

ב. סיב אופטי – השימוש בסיב אופטי נועד להעביר כמויות גדולות של מידע דרך סיבים שקופים ובאמצעות קרני אור. הסיב האופטי מחליף את כבל הנחושת החשמלי שבו היו משתמשים בעבר וגם הוא יעיל לזיהוי סוגים שונים של בעיות בידוד, איתור נזילות סמויות ותיקון מפגעים.

ג. גלאים – יש אנשי מקצוע שמעדיפים להשתמש בגלאים על מנת לזהות ולאתר את מוקד הנזילה. כאן הבחירה היא בין גלאי קול שמתפקד כמו חיישן שמסוגל לזהות גלי קול ולנתח את המידע שקשור אליהם, לבין גלאי אלקטרומגנטי שמתוכנן לזהות קרינה ומתאים גם לטווחים שהם בלתי נראים לעין האנושית.

מה עושים אחרי שמאתרים את הנזילה?

הציוד שבו משתמשים בשביל לבצע איתור נזילות לאחר איטום רשלני אמור לספק אינדיקציה מדויקת למיקום. לאחר שמוצאים את המיקום בוחרים חומר מתאים לפתרון של הבעיה וקובעים כיצד להימנע ממנה בעתיד. אפשר לאטום נזילות סמויות וגלויות, לאתר רטיבות ולחות ולבצע באותה הזדמנות גם איתור של בעיות אינסטלציה.

לסיכום, איטום רשלני מביא איתו הרבה בעיות אך לא מדובר בגזירה משמיים. הדרך הנכונה לפתור את הבעיות הנלוות היא לאתר את מוקדי הנזילות ולבחור תיקון מתאים.

המאמר נכתב באדיבות אדלר ובנו – איטום זיפות וסיוד גגות. 

איטום

מנהל אתר • February 4, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content