איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות דוד שמש

 

מה זה דוד שמש?

 

דוד השמש שלנו יושב לו על הגג וסופג את השמש הרבה שאנו מתלוננים עליה כל יום. דוד שמש קולט את החום שנוצר במהלך היום, מקרני השמש, ומחמם את מיכל המים שנמצא לידו. ברגע שדוד שמש לא מצליח לקלוט חום כי אין שמש או שהיא מוסתרת על ידי עננים, ניתן לחמם עם גוף חימום חשמלי, פעולה שאנו מכירים מהחורף הקר. אחד הדברים המייאשים ביותר שיכולים לקרות היא תקלה בדוד וטיפול שיכול לעלות מאות שקלים עד להחלפתו לגמרי. אז לפני שנלחצים, תדעו שיש מה לעשות. ישנם בעיות נפוצות כמו סתימת קולט השמש או דוד שיוצר קצרים חשמליים. אחת הבעיות נפוצות ביותר היא נזילה וכאן הבעיה מחולקת לכמה חלקים.

סוגי נזילות בדוד שמש

  • נזילה בצנרת הדוד היא נזילה רגילה לחלוטין כמו נזילה בכיור או בשירותים. נזילה זו שיכולה לגרות גם לדוד שמש דורשת אינסטלטור. טכנאי דודי שמש לא יעזור אלא אם הוא מבין גם באינסטלציה. נזילות כאלה לא מסובכות מידי וגם לא יוצרות נזק רב כמו שאר הנזילות ובדרך כלל הן מתחילות לאט ולעתים לוקח זמן רב עד שאנו מגלים אותם. בכל זאת כדאי לטפל בהם מיידית ברגע שגילינו אחת כדי שהבעיה לא תחמיר.
  • פלאנג' הוא גוף חימום שנמצא בתחתיתו של כל דוד שמש. הפלאנג' מקור ידוע לנזילות והוא אזור חשוף מאוד. עם זאת, הטיפול מהיר וזול ודורש החלפה של הפלאנג', שהוא עצמו עולה כמה עשרות שקלים כך שלא נצא מכאן עם נזק כספי גדול מידי. חשוב לציין שההחלפה תתבצע רק על ידי איש מקצוע כי היא דורשת חיבורים מיוחדים ואמצעי זהירות.
  • הנזילה הבעייתית ביותר שתעשה לנו חור בכיס היא נזילה מהדוד עצמו. דוד שמש עלול להינזק מפגיעות חיצוניות למרות היותו מוצק וחזק אך ברגע שיש נזילה ממנו אין כל כך מה לעשות, אלא אם בעל מקצוע ימצא פתרון יצירתי הנזילה באמת קטנה מאוד, והדבר דורש כמעט תמיד החלפה של הדוד עצמו.

 

בעיות נפוצות אחרות שיכולות לקרות לדוד שמש

ישנם בעיות אחרות נפוצות שיכולות לקרות כמו חסימה של קולט השמש שנמצא על הגג, בדרך כלל בגלל אבנית, או בעיה בדוד שיוצרת קצרים חשמליים בכל המעגל החשמלי. על כל הבעיות האלה אין מה להילחץ ויש פתרון לכל דבר, פשוט צריך לשים לב מתי הבעיות קורות ומתי הדוד שמש שלנו מתנהג מוזר כדי שנעצור את הבעיה לפני שתגדל.

דוד שמשדודי שמש

MoranH • דצמבר 29, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן