איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות בעת מעבר לבית חדש

אם לא תאתרו את הנזילות בבית החדש שלכם יכול להיות שהן יפציעו אתכם ביום מן הימים ולא תדעו כל כך מה לעשות. יכול להיות שזה נשמע לכם כמו ענין מופרך למדי הרי איך נזילה יכולה להיות כל כך קריטית אך תתפלאו לשמוע שיכול להיות שזו תהיה בעיה קשה ויקרה מאוד. אז מה צריך לעשות?

מדוע חשוב לאתר נזילות אחרי מעבר לבית חדש?

חשוב לאתר נזילות בבית החדש ואפילו עוד לפני מעבר דירה ולפני שסגרתם את ההובלה. למעשה כדאי לאתר את הנזילות כבר כאשר אתם מעוניינים לקנות את הבית החדש, חשוב לעשות זאת לפני שאתם משלימים את העסקה או לפחות להציב את זה כאחד התנאים. איתור נזילות חשוב מאוד כיוון שאם יש נזילה כלשהי בבית ואתם קונים אותו עמה, יכול להיות שתצטרכו להתמודד עם הנזקים הללו שיעלו כמה אלפי שקלים. כמו כן חשוב לזכור כי אחרי קניית הדירה יהיה קשה מאוד להוכיח שהנזילה קרתה עוד לפני שקניתם את הדירה ובאופן כללי אף אחד לא באמת רוצה לעבור דירה ולהתעסק בזה.

במי צריך להיעזר וכיצד נבחר אותו בתבונה?

  • המקצוע המתאים לאיתור נזילות הוא האינסטלטור. אפשר גם לקרוא למאתר נזילות, על ההבדל ביניהם לא נרחיב יותר מידי אך רק נאמר בקצרה כי אינסטלטור יכול לבצע פעולות מגוונות יותר ממאתר נזילות אם כי שניהם יוכלו לספק לכם שירות טוב אם מדובר באיתור נזילות וטיפול בהן.
  • אינסטלטור אפשר לבחור רק אחרי סקר שוק, רק אז תדעו מה האפשרות הכי משתלמת שיש, מי נחשב לאינסטלטור אמין וכמובן על מי יש המלצות רבות, אלו יעזרו לכם לבחור אות ובראש שקט ובמהירות בלי שאתם צריכים להשקיע בסקר השוק זמן רב.
  • כמו כן חשוב לזכור כי את האינסטלטור חשוב לבחור לפי הזמינות שלו, לא כדאי לכם לחכות לאינסטלטור זמן רב עד לבדיקה כי בתקופת מעבר דירה בטח לא יהיה לכם זמן רב כי מדובר בתקופה לחוצה מאוד.

כיצד בפועל מתבצע איתור הנזילות והטיפול?

איתור נזילות בפועל היא פעולה שלכאורה נראית פשוטה מאוד אך בסופו של דבר היא מסובכת ורק איש מקצוע מנוסה יוכל לבצע אותה. אינסטלטור או מאתר נזילות משתמשים בדרך כלל במצלמה תרמית כדי לאתר את הנזיל בעיקר כאשר הם לא יודעים בדיוק היכן הנזילה ומבצעים את הבדיקה באופן כללי בכל חלקי הבית. המצלמה התרמית משקפת בצג שלה את הגופים שהיא קולטת בעדשה שלה אך לפי הבדלי חום. כך למעשה אפשר לראות איזה צינור חם יותר מהשני והיכן המים יוצאים, זאת כיון שבנקודה שבה המים יוצאים הם יהיו קרים יותר כי הם כבר אינם בתוך הצנרת עצמה. הטיפול עצמו יהיה לפי חומרת ומיקום הבעיה, החל מסתימת הנזילה ללא פירוק הצנרת ועד החלפת החלק.

כמה עולה לאתר נזילות בבית חדש בממוצע?

המחיר של איתור נזילה יהיה נמוך מאוד ביחס לשירותי הובלה או למעבר דירה שיכול לעלות כמה אלפי שקלים. איתור נזילות בבית ממוצע יעלה בין 700 ועד 1000 שקלים אך ייתכנו מחירים גבוהים או נמוכים יותר וזה כמובן תלוי בגודל הדירה, בתמחור של האינסטלטור שמצאתם וכן הלאה. אמנם תקופת מעבר דירה היא גם ככה תקופה לא פשוטה מבחינה כלכלית כי נדמה שההוצאות לא מפסיקות להגיע והן גדולות במיוחד אך דווקא באיתור נזילות בבית החדש אין מקום לחיסכון. בסופו של דבר מי שירצה לשלם בזול או להתחמק מהמשימה יכול לשלם ביוקר ולהתמודד עם עלויות הרבה יותר גבוהות בהמשך.

SharonY • September 8, 2019


Previous Post

Skip to content