איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מקלחונים

איתור נזילות במקלחונים

לפני זמן מה, רכשתם זכוכית לאמבטיה שלכם, או שהחלטתם להתקין מקלחון זכוכית בחדר הרחצה שלכם – וכמובן שנהניתם מאד מכך. עם זאת, אתם חושדים בזמן האחרון, כי יש לכם נזילה בבית. מהיכן הנזילה יכולה להתרחש? זה בוודאי לא יפתיע אתכם שיש סיכוי מסוים שמקלחון הזכוכית שלכם, הוא המקור לנזילה. זה לא מפתיע מכיוון שמדובר על אזור שרווי במים, וצנרת המים עוברת בו כמובן – ולכן אפשר שהנזילה היא משם. עם זאת, אתם לא רואים שום נזילה דרך הזכוכית או כל אזור אחר. אז איך אפשר לדעת מה מקור הנזילה שם?

 

השיטות אשר כדאי להכיר לאיתור הנזילות

 • אינפרא אדום, היא השיטה הטובה ביותר לבדוק האם יש נזילה בזכוכית האמבטיה או במקלחוני הזכוכית. מכשירים אלו, מבוססים על היכולת לבחון את

  מקלחונים

  הפרשי הטמפרטורה במקום. אם יש אזור חם – הוא ייצבע בצבע אדום בתמונה.
  אם יש משהו קר הוא ייצבע בכחול. מובן שלמים יש טמפרטורה מובחנת משלהם
  קרה או חמה) אשר הופכת אותם לשונים מטמפרטורת החדר. כשבמצעים סריקה
  עם הצילום באינפרא אדום, אפשר בעצם גם לראות דרך הקיר, דרך המקלחת,
  וגם דרך זכוכית לאמבטיה. כל הדברים הללו הם שקופים לגמרי מבחינת
  המצלמה – ואפשר יהיה לראות האם אכן מקור הנזילה הוא בחדר הרחצה.
  היתרון החשוב בשיטה זו, הוא שאין צורך סתם כך לפרק את הזכוכית או את
  מקלחון כולו, אלא קודם כל עושים סריקה, ורק אז יבצעו פתיחה בתשתית היכן
  שצריך.

 • שימו לב לעובש, כשרוצים לאתר היטב נזילות באזור חדר הרחצה, כדאי לבדוק
  ולחפש היטב עובש אשר התפתח במקום באיזור המקלחון. העובש נוצר כתוצאה מרטיבות וכתוצאה ממים עומדים, והוא לרוב יהיה הסממן הראשון לכך שיש
  לכם בעיית רטיבות. רצוי לבצע סריקה גם באזורים הסמויים. אם למשל יש זכוכית לאמבטיה שלכם, נסו להסיר אותה, כי אפשר שתגלו שמאחורי החיבורים שלה, התחיל העובש להתפתח. אפשר לסרוק את הפינות בחדר הרחצה ובמקלחון, ורצוי גם לבצע בדיקה מדוקדקת לתקרה שלכם. ברגע שגיליתם אפילו טיפה אחת של עובש – כנראה שיש לכם ששם מקור הרטיבות.
 • שעון המים, סגרו את כל הברזים בבית שלכם – כולל גם זה שבמקלחון כמובן, ובכיורים השונים, וכיו"ב. לאחר מכן, רדו ובדקו את שעון המים של הדירה שלכם – האם שעון המים ממשיך לנוע? אם כן, יש לכם נזילה ממקום מסוים. נסו כעת בכל פעם להפעיל מקור מים אחר ותראו האם השעון מתגבר בקצב שהוא איננו הגיוני – ואז תגלו האם המקור הוא אכן בקירבת אזור מקלחונים.

מה הכי חשוב לזכור?

אם אתם חושדים שיש לכם נזילה דרך זכוכית לאמבטיה, מקלחוני זכוכית, או כל מקום אחר – רצוי כמובן ליצור קשר עם מומחים בתחום, אשר יוכלו לסייע לכם לטפל במצב.

מקלחון פינתימקלחוניםנזילות

• אוקטובר 21, 2015


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן