איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

מזגן מיצובישי

איתור נזילות במזגן מיצובישי

שירותי איתור נזילות ניתנים על ידי אנשי מקצוע עבור כל דגמי המזגנים. יש גם דרך לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי, אך במקרה הזו חשוב להכיר את המפרט הטכני של מזגן מיצובישי ואת ההבדלים בין הדגמים השונים

נזילת מים היא בין התקלות הנפוצות ביותר שעלולות להופיע במערכות מיזוג אוויר. בשלב הראשון כדאי לנקות את מסנני האוויר, על מנת למנוע מצב של הצטברות לכלוך וחוסר יכולת של התעלות לנקז את המים בצורה תקינה. במידה וזה לא עוזר אפשר לצאת החוצה כדי לבדוק האם קיימת סתימה בצינור המים. בדרך כלל הסתימה נגרמת בגלל שהצינור מונח בתוך דלי או מיכל מים ולאחר מכן נוצר גודש. הפיתרון הוא לרוקן את הדלי לעציצים וגינות ולפתוח את הסתימה בקלות.

בעת זיהוי נזילה מהיחידה החיצונית של מזגן מיצובישי, יש לזכור שמדובר על פעולה תקינה שאינה מחייבת תיקון. עם זאת, אפשר למנוע את הצטברות המים, העובש והפטריות באמצעות התקנת פייה או בריכת ניקוז.

מתי מזמינים אנשי מקצוע לתיקון מזגן מיצובישי?

יש מקרים שבהם קשה לאתר את מקור הנזילה שנגרמת מהמזגן ועדיף להזמין אנשי מקצוע כדי לחסוך זמן וכסף. הנה כמה דוגמאות למקרים כאלה:

א. חיבור צינור הורקת המים לביוב – נזילה חמורה מהיחידה החיצונית לא ניתן לתקן באמצעות התקנת פייה או בריכת ניקוז בלבד. ברוב הדגמים של מזגן מיצובישי למשל אפשר לחבר את הצינור שיוצא מהמדחס ישירות לתוך הביוב. החדרת צינור הורקה אל צנרת הביוב מתבצעת עם מחברים ייעודיים ותוך כדי איטום. מומלץ להזמין אינסטלטור כדי לבצע את ההוראה ולחסוך נזקים בטווח הקצר והארוך.

ב. בלאי ושחיקה – יש גם נזילות שנגרמות בגלל בלאי ושחיקה לצינורות. הבלאי העיקרי הוא כתוצאה מחשיפה לשמש ולפגעי מזג האוויר. במקרים אלו מומלץ להזמין טכנאי מורשה כדי להחליף את הצינורות ולמנוע שחיקה מואצת. הוצאה חד פעמית על החלפת הצינורות עשויה להיות הוצאה משתלמת מבחינת בעלי בתים ודירות. היא לא רק מונעת את הנזילה ואת הסכסוך עם השכנים, אלא גם מצמצמת את הוצאות המים התקופתיות.

ג. עליית מים עקב סתימה חריפה – צינור מזגן שמוחדר אל מערכת המים נוטה לנזילות גם בגלל עליית מים ועקב סתימה חריפה. במילים אחרות, סתימה בתוך הצינור תגרום למים לעלות חזרה למעלה ולהציף את הקירות והמבנה. החדרת צינורות שלא באופן טבעי יוצרת בעיות שניתן לאתר עם מצלמת צינור או באמצעות מצלמה תרמית.

כפי שניתן לראות, לאנשי מקצוע יש ציוד ייחודי שמשמש לאיתור נזילות בדגמי מזגן מיצובישי ומזגנים אחרים. אפשר כמובן לנסות לתקן את הנזילה באופן עצמאי, אך במקרים קיצוניים אין טעם להמתין: עדיף ליצור קשר עם אינסטלטור מוסמך או עם טכנאי מזגנים שעובד לפי הנחיות היצרן.

מזגן מיצובישי

מזגן מיצובישי

• אוגוסט 9, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן