איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

בניית גגות רעפים

איתור נזילות בגגות רעפים

אחד המפגעים הרציניים ביותר שיכול להיות בגג רעפים – הוא המפגע של נזילה. אחרי שהשקעתם לא מעט בתהליך של בניית גגות רעפים, או רכשתם בית עם גג רעפים קיים – זה מכאיב מאד לדעת שכעת יש נזילה. בעבר זה אף גרם לתקלות חמורות במיוחד, כי בכדי לאתר את הנזילה, היה צורך לפרק את הגג כולו לעתים רק כדי לגלות חור קטנטן. כיום לעומת זאת, המצב הוא שונה לגמרי. כיום התהליך של איתור הנזילות בגג רעפים הוא פשוט פי כמה, ולאחר מכן גם קל יותר לבצע בניית גגות רעפים מחדש באזור שטופל.

אז איך אפשר לאתר?בניית גגות רעפים

  • הדמיה תרמית – הציוד המרכזי שבו משתמשים בכדי לאתר נזילות בגג רעפים, הוא ציוד תרמי מיוחד. למה הכוונה? זהו ציוד אשר איתו אפשר לסרוק את כל גג הרעפים מבלי שצריך לפתוח אותו ואז לבצע מחדש בניית גגות רעפים. במקום זה, הציוד פשוט סורק את הגג, ונותן לכם תמונת מצב של הטמפרטורה שבתוך הגג. כמובן שאם יש מים שנוזלים בתוך הגג כתוצאה מנזילה, אתם תראו זאת באופן מידי, כי למים יש טמפרטורה מובחנת משלהם. בצורה כזו, אפשר גם לעקוב אחרי הנזילה – וגם להבין מהיכן היא נובעת.

 

  • ואז מה עושים? – אחרי שאיתרנו באופן יעיל את הנזילה בגג הרעפים, לא צריך מן הסתם לפתוח את הגג כולו. במקום זה, נפתח אך ורק את האזור הנגוע, ואז נאטום אותו מחדש עם החומרים הרצויים. בשיטה כזו, ברור שגם הפעולה של בניית גגות רעפים מחדש שתבוא לאחר מכן, תהיה הרבה יותר מהירה. כעת אין צורך לבנות מחדש את הרעפים כולם – אלא מדובר לעתים על רעפים ספורים. רק במקרים של נזילות חמורות מאד שכבר התפשטו על הגג כולו – נסיר אותו ונבנה אותו מחדש.

לא כדאי להזניח

שימו לב שיש אנשים שנוטים לעתים להזניח את הנושא של נזילות בגג רעפים ולא לטפל בו כשצריך. שימו לב שאם תתעלמו, הבעיה לא תיפתר מעצמה. במקום זה הנזילה רק תפגע יותר בגג – ואז גם בתקרה ובקירות של הבית שלכם. לכן – טפלו בכך בהקדם!

בניית גגות רעפיםגגות רעפיםנזילה

• מרץ 8, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן