איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

ברכישת דירה או בית לא מספיק לבדוק רק את המיקום, הקרבה לשירותים הדרושים ואיכות הריצוף, המטבח ושאר החלקים הגלויים – חשוב להבחין גם בבעיות הנסתרות מן העין. בדיקת בית לאיתור נזילות מים תספק לכם שירות חשוב זה.
בעיות רטיבות ונזילות חבויות מעין יכולות להוריד משמעותית את ערכו של נכס הנדל”ן שאתם מתעדים לקנות. כאשר הבעיות יחמירו ויגיעו למצב בו יצופו על פני השטח, עלות התיקון תגדל, כמו גם מידת הנזק שנוצר ברבות הזמן. חשוב לזכור כי בעיית רטיבות נסתרת, שהינה הדרגתית ומתקדמת טיפין-טיפין, יכולה להתגלות אחרי שבועות, חודשים ואפילו שנים, תוך שהיא גורמת עוד ועוד נזקים והרס מתחת לפני השטח, שהדיירים אינם מודעים להם.

אי לכן, ובמיוחד עקב מחירי הנדל”ן הגבוהים מאוד כיום, נהוג להמליץ על בדק בית הכולל איתור נזילות מים ובדיקה תרמית, כהליך שגרתי טרום רכישת הנכס. איתור נזילות מים שכזה נועד על מנת להציף על פני השטח את הבעיות האמורות במידה וישנן כאלו, וכך לתת לרוכש תמונת מצב אמינה אודות מצב הנכס בחלקיו הסמויים מעין – זאת על מנת למנוע מצב של רכישת “חתול בשק” בדמות דירה שנראית נפלא לכאורה, אך למעשה בנויה על תשתית צנרת דולפת ופגומה, המחייבת תיקון בעלות גבוהה מאוד, או אף החלפת צנרת כוללת.

איתור נזילות מים חשוב במיוחד במבנים ישנים יותר, שכן הם נובעים לרוב מבלאי הנוצר בצנרת עם השנים, כמו גם מהיחלשות שכבות האיטום במבנה. עם זאת, גם במבנים חדשים עלולים להיות ליקויי צנרת ואיטום, בשל בנייה באיכות נמוכה, קיצורי דרך, תקלה נקודתית וכו’.

בדיקת בית תרמית לאיתור נזילות מים

בדיקת בית תרמית משתמשת במכשור חדיש על בסיס צילום תרמי למציאת הנזילות ואזורי הרטיבות שמתחת לפני השטח. המצלמות התרמוגרפיות מצטיינות בכך שאין הן זקוקות לפירוק של רצפה על מנת לאבחן כי קיימת הצפה נסתרת מתחתיה – הן מתגברות על הצורך בכך על ידי הצגה של אזורי המבנה בקרינת אור תת-אדום, קרי, הטמפרטורה בכל מקום.

מכיוון שנזילה יוצרת שינוי במידת החום באותו אזור, היא מתגלה בצילום שכזה, וזאת על אף שהיא מתרחשת מתחת לרצפה או בתוככי הקיר, למשל. מצלמה שכזו לאיתור נזילות מים בעצם רואה אל תוך התשתית, כמו היו הקירות, הרצפה והתקרה שקופים, ומציגה מפת טמפרטורות ויזואלית בצבעים שונים, המפוענחים על ידי איש המקצוע לאבחון ספציפי של בעיות, וכן של מקורם המדויק.

למעשה, בדיקת בית שכזו נותנת למזמין מידע רב, הן על תקינות הצנרת ואיכותה ועל דליפות קיימות, הן על רטיבות נסתרת ונזילות במקומות שונים בבית. חשוב להדגיש, כי הדו”ח הניתן בגמר הבדיקה אינו מציג רק את הבעיות אשר התגלו במהלך ביצועה, אלא גם פתרונות – או יותר נכון, הצעות מה צריך לתקן, בלוויית הערכה של מחיר כל פעולה כזו.

בדיקת בית מוקדמת תמנע רכישה של נכס גרוע

אם קראתם את כל המאמר שלהלן ואתם עודכם תוהים מדוע להוציא עוד כסף על בדיקת בית לאיתור נזילות מים, ועוד בחודש כה לחוץ כספית של ביצוע הרכישה היקרה ביותר בחייכם, זו בדיוק התשובה: דווקא בעסקה כה משמעותית חשוב עוד יותר לדעת את כל העובדות לאשורן ולקבל מידע מלא על הנכס המיועד לרכישה – כך שאם קיימות בעיות נזילות ורטיבות חמורות במיוחד, תוכלו להימנע מרכישת נכס גרוע במיטב כספכם.

מצלמה תרמית

מנהל אתר • August 13, 2013


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content