איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

משאבה טבולה

איך פותרים בעיה של רטיבות בתקרה?

זיהוי נכון של סימני רטיבות בתקרה הוא הצעד הראשון בדרך למציאת פיתרון. את הרטיבות ניתן לראות בבירור, ללא אמצעים מיוחדים ובעין בלתי מזוינת. טיח שמתנפח, צבע מתקלף, ותחושת לחות מבעד לתקרה מעידים בבירור על רטיבות.
יחד עם זאת, העובדה כי קיימת רטיבות, או זיהוי המקום אליו מגיעה הנזילה בתקרה ובקירות, אינם מספיקים על מנת לטפל בבעיה באופן יסודי.

חמישה שלבים בדרך לפיתרון בעיות של נזילות ורטיבות

רטיבותיש מספר שלבים באמצעותם ניתן להבטיח פיתרון מהיר של בעיית רטיבות בתקרה:
1. מקור הבעיה – טיפול במקור הבעיה יכול להתבצע בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא יציאה אל הגג וביצוע ניסיון לאיתור הנזילה ובדיקת חדירות מי גשם. גם נזילה או פיצוץ בצנרת יכולים לגרום לרטיבות חמורה. מי שבוחר למצוא את מקור הבעיה בצורה עצמאית צריך לשמור על כללי הזהירות, להיעזר בסולם, ולבקש עזרה מחברים או בני משפחה על מנת למנוע נטילת סיכונים.
הדרך השנייה למצוא את מקור הבעיה היא להזמין איש מקצוע. למרות שהזמנה מן הסוג הזה תחייב תשלום על ביקור, תיקון וטיפול, היעילות שלה אינה מוטלת בספק. למעשה, לפעמים עדיף להשקיע עוד כמה מאות שקלים, ולהזמין איש מקצוע לצורך בדיקת רטיבות בתקרה מאשר לפגוע באיכות החיים של דיירי הבית.

2. סימני הרטיבות – לאחר זיהוי מקור הבעיה ניתן לעבור לטיפול בסימני הרטיבות המופיעים על התקרה. יש לקלף את שכבת הצבע האקרילי, ולהסיר את כל חלקי הבטון הרופפים. בשלב הבא יש למרוח חומר מיוחד בעזרת מברשת ייעודית. את הרכישה של החומר ניתן לבצע בכל חנות חומרי בניין. כדאי לקרוא את הוראות היצרן, לערבב את החומר כפי שמופיע בהנחיות, ולשמור על מרחק סביר משאיפת האדים במידה וקיימים מרכיבים כימיים.

3. שיקום הבטון – טיפול בסימני הרטיבות הוא בעל חשיבות אסתטית בלבד. כדאי מאוד לשקם את הבטון ממנו עשויה התקרה, על ידי שימוש בחומר המיוצר על ידי חברות מובילות. שיקום הבטון חיוני לצורך החזרת השגרה, בידוד הבית ויצירת איטום מפני נזילות נוספות.
4. תיקון – נזקים קטנים הנוצרים כתוצאה מרטיבות בתקרה אפשר לתקן עם חומרים פשוטים. לעומת זאת, נזקים חמורים דורשים תיקון של הטיח עם טיט מעורב בשליכט ומלט. גם בשלב הזה כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, להבין את ההבדלים בין חומרי הגלם השונים, ולהקפיד על עבודה יסודית ויעילה.
5. עבודות גמר – השלב האחרון בטיפול ברטיבות בתקרה הוא המתנה לייבוש החומר, שפשוף של התקרה בנייר זכוכית, וצביעה חוזרת עם חומר אקרילי. עבודות גמר אלו יכולות ללא ספק להתבצע בצורה עצמאית והן לא כרוכות באף סיכון.
ביצוע איטום לגגות מונע רטיבות, אך יש מקרים בהם הדרישה לאיטום מתעוררת רק לאחר נזילה. נסו להימנע ממצב כזה וטפלו בגג באופן תקופתי, סדיר ומקצועי.

 

מנהל אתר • October 13, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content