איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

פתיחת סתימות

איך מתמודדים עם נזילה מהגג?

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות

נזילה מהגג היא לא מצב אידיאלי. הנזילה חודרת במהירות אל תוך הבית, מחלחלת אל הקירות, ויכולה לפגוע בציוד יקר ערך. נזילה אשר אינה מטופלת בזמן פוגעת גם באיכות החיים, ומורידה את ערך הנכס בצורה משמעותית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא רק בתים הנמצאים באיזורים גשומים סובלים מנזילות. אפשר למצוא את הנזילות בכל רחבי הארץ, בעיקר בבתים ישנים או בנכסים אשר אינם עוברים תהליכי איטום ובידוד.

נזילה יכולה להיות תוצאה של סיבות רבות. לעיתים הנזילה מגיעה מבד לרעפים, או כתוצאה משיפוע לא נכון של הגג. קבלנים, מהנדסים ואדריכלים נדרשים לספק פתרונות לנזילה כבר משלבי הבנייה הראשונים של פרויקטים בכל סדר גודל. יחד עם זאת, לקוחות פרטיים הנתקלים בנזילה לא יכולים להרשות לעצמם להמתין, וצריכים לטפל בבעיה מוקדם ככל האפשר.

לגזור ולשמור: טיפים לפתרון נזילות

להלן מספר טיפים להתמודדות נכונה עם נזילה מהגג:
1. הפעילו את הביטוח – הדבר הראשון שכדאי לעשות לאחר גילוי נזילה הוא לבדוק את הכיסוי הביטוחי. בית עם משכנתא או כל פוליסת ביטוח אחר יכללו בדרך כלל מרכיב של טיפול בנזקי מים וצנרת. כיסוי כזה יכול למנוע הוצאות רבות ולחסוך בעלויות.
2. בצעו בדיקה עצמית – אפשר לנסות ולזהות את מקור הנזילה עוד טרם הזמנת איש מקצוע. יש להכניס את הראש בעדינות אל תוך חלל התקרה המונמכת, להאיר את המקום בפנס רב עוצמה, ולבדוק האם קיימת רטיבות בתקרת הבטון. חשוב מאוד להקפיד על כללי הבטיחות ולהימנע מסיכונים מיותרים.
3. בדקו את המזגן – בדיקה של המזגן עשויה גם היא לתרום לזיהוי מקורות נזילה מהגג. למרות שברוב המקרים הנזילה לא קשורה למזגן, והיא תוצאה של הצטברות מים על תקרת גבס, חייבת להיות נקודת תורפה המעודדת את הנזילה ואף מחמירה אותה.
4. זהו פעילות חריגה – מים יכולים לנוע מעל יריעות בטון, ולחדור אל תוך הבית דרך נקודות הצנרת. כדאי לחשוב האם בוצעה פעילות חריגה בגג בתקופה שלפני תחילת הנזילות. במידה והנזילה התחילה לאחר שיפוץ או עבודות איטום, יש להזמין שוב את איש המקצוע ולדרוש בדיקה כללית. כל תיקון או תוספת בגג אשר אינם מבוצעים כהלכה עשויים להביא לנזילות חמורות. מעבר לכך, קיים סיכוי לפיצוץ בצנרות מים, במרכזיות המים או בצינורות.

הזמנת איש מקצוע בהתאם לסוג הנזילה

עבור לקוחות פרטיים אין הבדל בין נזילות הנגרמות כתוצאה מנזקים בפיצוץ צינור, לבין נזילות שהן תוצר של רטיבות קירות לאחר גשם. בפועל ההבדלים הם משמעותיים, ויקבעו במידה רבה את אופי התיקון. זכרו זאת בפעם הבאה שתזהו נזילה מהגג, והזמינו איש מקצוע מתאים.
לסיכום, נזילה מהגג דורשת התייחסות מיידית. לא כדאי בשום פנים ואופן להתעלם מהנזילה או לחכות עד שהיא תעבור באופן עצמאי. מים נוטים לחלחל לכל מקום פנוי, ויכולים להגיע אל חדרי השינה, הקירות והריצוף מבלי שתשימו לב, ועד שתטפלו בבעיה באופן יסודי.

נזילה מהגג

מנהל אתר • October 3, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content