איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איטום מקלטים לשעת חירום

עבודות איטום הפכו להיות עניין חשוב מאוד לכל מבנה באשר הוא, מגורדי שחקים ועד איטום של מבנים פרטיים ומוסדות. יש נקודות שחייבות להיאטם בצורה יעילה ויסודית על אף שאנו לא משתמשים בהם הרבה, ומקלטים הם אחד מהם. כיצד אוטמים מקלטים ומהם השלבים בתהליך?

למה חשוב לאטום מקלט?

התקווה שלנו לא להשתמש במקלט לשם ביטחון ושהמצב רק ימשיך כך. אמנם עדיין יש אזעקות בדרום מידי תקופה אך לרוב המקלטים נשארים ריקים, אם כי האיומים על מדינת ישראל לעולם לא נפסקים. איטום מקלטים הוא אחד התהליכים החשובים ביותר שציריכם להתבצע חרף אי השימוש בו כיוון שבשעת חירום אנו נצטרך מקלט נעים ובטוח לשהייה. אם המקלט לא יהיה אטום היטב, יכול להתפתח בו עובש ועלול להיות בו ריח רע מאוד, שלא לדבר על העמידות שלו שיכולה להיפגע.

דברים שחשוב לדעת על איטום מקלטים

  • מאין מים יגיעו למקלט? בוודאי אנשים רבים שואלים את עצמם את השאלה הזו והגיע הזמן לענות ולתת תשובה בתחום איטום מקלטים. נכון שהמקלט לרוב נמצא באדמה אך תחילה חשוב להבין שיש מקלטים שלא נמצאים מתחת לאדמה או בתוך מבנה ומקלטים אלו לרוב ציבוריים. יחד עם זאת, גם מקלטים שנמצאים מתחת למפלס האדמה באים במגע עם האדמה שמסביבם ומים מהגשמים או מצינורות יכולים לסכן אותם.
  • איטום המקלט נעשה בשיטת איטום שלילי, זאת אומרת אוטמים את הצד הפנימי ולא זה שממנו יכול להגיע מקור המים. הסיבה לכך היא שאי אפשר להגיע אל הצד החיצוני שנמצא בתוך האדמה. במצבים כאלו יש צורך להסיר את כל האיטום הפנימי הישן ולנקות היטב את המקלט עד שמגיעים אל שכבת הבטון שהיא למעשה היסוד של המקלט. רק כך אפשר ליישם שכבת איטום חדשה ואיכותית.

איך מתבצע האיטום בפועל?איטום מקלט

איטום מקלטים מתבצע על ידי שימוש בחומרים ביטומניים, לרוב במריחה או בהזרקה. איטום בהזרקה הופך להיות הכלי העיקרי לאיטום זה בגלל היעילות והמהירות שלו, כאשר החומרים הביטומניים הם הטובים ביותר שיש. כמו כן, יש צורך לאטום סדקים על ידי איטום בהזרקה ולמרוח את הטיח ואת צבעי הקיר מחדש לאחר מכן.

TalM • February 27, 2018


Previous Post

Next Post

Skip to content