איתור נזילות

איתור נזילות מים ופתרון בעיות אינסטלציה

איטום למניעת נזילות מהמרפסת

פתרון בעיות במרפסת

המרפסת היא אמנם חלק אינטגרלי מהבית, אך היא גם שונה משאר חלקי הבית. המרפסת לא מוגנת כמו שאר האזורים בבית מפני פגעי מזג האוויר, ולכן "חוטפת" אותם לרוב בצורה ישירה. פגעי מזג האוויר גורמים לשלל בעיות במרפסת, ולכן חשוב כי המרפסת תורכב מחומרים עמידים ואיכותיים במיוחד. הרוחות עלולות לפגום באלמנטים שונים במרפסת – להפיל, לשבור ועוד. הגשמים עלולים לגרום להצטברות מים וכו'.

מה כדאי לדעת על איטום נזילות במרפסת?

  • מהם הגורמים לנזילות במרפסת? נזילות במרפסת מתרחשות בעיקר בגלל בעיות באיטום של המרפסת, מחסור באיטום או בעיות בצנרת שקיימת במרפסת (אם קיימת אחת שכזו). כאשר מצטברים במרפסת מי גשמים, ורצפת המרפסת לא אטומה כראוי, מי הגשמים חודרים אל רצפת המרפסת ובעצם נגרמת נזילה. במידה והמרפסת מכילה חלק משתית הצנרת, נזילות יכולות להתפתח בה כתוצאה מבעיה בצינורות (סתימה, דליפה, סדק בצינור ועוד).
  • מה יקרה אם לא נטפל במהרה בנזילות במרפסת? אם לא נדאג לטפל במהירות בנזילה היא עלולה לפתח רטיבות. הרטיבות עלולה כמובן לפגוע ברצפה של המרפסת ושל הדירה. כמו שרבים יודעים, הרטיבות היא מקור להתפתחות עובש ופטריות המסוכנים לבריאותנו. במידה ולא נטפל במהרה בדבר הרטיבות רק תגדל ובהתאם גם הנזקים.
  • כיצד מתבצע איטום נזילות במרפסת? איטום מרפסות מתחיל קודם כל בבחינת הבעיה. אנשי המקצוע צריכים להגיע ולבחון את הנזילה, את המקור שלה ואת מצב המרפסת. לאחר שהנזילה תוקנה, מתחילים את האיטום. קודם כל יש לבחור בחומר איטום איכותי המתאים לסוג הריצוף הספציפי שנמצא במפרסת. בשלב הבא יש להתחיל ולבצע את האיטום עצמו. ישנם מקרים בהם האיטום יתבצע על פני הריצוף הקיים. מעל שכבת האיטום יבוצע ריצוף חדש של המרפסת. במקרים אחרים, ההעדפה תהיה לפרק את הריצוף הקיים במרפסת, למרוח שכבת איטום ולאחר מכן לרצף מחדש על פני האיטום.

איתור נזילות מדוד שמש

באיטום מרפסות – איכות מעל מחיר

כאשר מתעסקים באיטום מרפסות, חשוב להבין שהנזקים שעלולים להיגרם  כתוצאה מאיטום לא איכותי או לקוי של מרפסים הם עצומים. לכן, גם כשזה מגיע לבחירת אנשי המקצוע שיבצעו איטום מרפסות וגם כאשר מדובר בבחירת החומרים – יש להעדיף את האיכות הטובה על פני המחיר הנמוך

איטום מרפסות

מנהל אתר • ספטמבר 26, 2016


Previous Post

Next Post

דילוג לתוכן